首页 / 单二极管 / VS-3C10ET07S2L-M3
minImg
VS-3C10ET07S2L-M3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-3C10ET07S2L-M3
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
650 V POWER SIC GEN 3 MERGED PIN
库存 : 2450
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 445pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 55 µA @ 650 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 10A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C