VS-85HF40M8
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-85HF40M8
封装:
DO-203AB (DO-5)
描述:
DIODE GEN PURP 400V 85A DO203AB
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-203AB (DO-5)
Current - Reverse Leakage @ Vr 9 mA @ 400 V
Series -
Package / Case DO-203AB, DO-5, Stud
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 267 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) 85A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 180°C