VS-85HFR160M
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-85HFR160M
封装:
DO-203AB (DO-5)
描述:
DIODE GP REV 1.6KV 85A DO203AB
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-203AB (DO-5)
Series -
Package / Case DO-203AB, DO-5, Stud
Technology Standard, Reverse Polarity
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 267 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 85A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 180°C