VS-90SQ030TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-90SQ030TR
封装:
DO-204AR
描述:
DIODE SCHOTTKY 30V 9A DO204AR
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AR
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.75 mA @ 30 V
Series -
Package / Case DO-204AR, Axial
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 480 mV @ 9 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 9A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C