首页 / 单二极管 / VS-HFA25TB60STRHM3
minImg
VS-HFA25TB60STRHM3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-HFA25TB60STRHM3
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
DIODE GEN PURP 600V 25A TO263AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 600 V
Series Automotive, AEC-Q101, HEXFRED®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 25 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 25A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C