Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-KBPC110
封装:
KBPC1
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 3A D-72
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.4725
$1.4725
10
$1.31955
$13.1955
100
$1.060865
$106.0865
500
$0.871625
$435.8125
1000
$0.722209
$722.209
2000
$0.67241
$1344.82
5000
$0.647501
$3237.505
10000
$0.622592
$6225.92
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1 kV |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | KBPC1 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1000 V |
| Series | VS-KBPC1 |
| Package / Case | 4-Square, KBPC-1 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 1.5 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 3 A |
| Base Product Number | KBPC110 |