Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-KBPC802PBF
封装:
D-72
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 1PHASE 200V 8A D-72
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.812
$2.812
10
$2.52225
$25.2225
100
$2.066535
$206.6535
500
$1.75921
$879.605
1000
$1.483672
$1483.672
2000
$1.409496
$2818.992
5000
$1.356505
$6782.525
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 200 V |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | D-72 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Series | VS-KBPC8 |
| Package / Case | 4-Square, D-72 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 3 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) | 8 A |
| Base Product Number | KBPC802 |