Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-MURB1020CT-1-M3
封装:
TO-262AA
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY GP 200V 5A TO262
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.741
$0.741
10
$0.63935
$6.3935
100
$0.442605
$44.2605
500
$0.369797
$184.8985
1000
$0.314716
$314.716
2000
$0.280298
$560.596
5000
$0.265544
$1327.72
10000
$0.24587
$2458.7
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-262AA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 200 V |
| Series | FRED Pt® |
| Package / Case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.25 V @ 10 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | MURB1020 |