首页 / SCR / VS-ST110S04P0V
minImg
VS-ST110S04P0V
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-ST110S04P0V
封装:
TO-209AC (TO-94)
描述:
SCR 400V 175A TO209AC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 20 mA
SCR Type Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) 600 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 3 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 110 A
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.52 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-209AC (TO-94)
Voltage - Off State 400 V
Series -
Package / Case TO-209AC, TO-94-4, Stud
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Bulk
Base Product Number ST110
Current - On State (It (RMS)) (Max) 175 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 2700A, 2830A