首页 / SCR / VS-ST180S12P0VPBF
minImg
VS-ST180S12P0VPBF
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-ST180S12P0VPBF
封装:
TO-209AB (TO-93)
描述:
SCR 1.2KV 314A TO209AB
库存 : 4
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Off State (Max) 30 mA
SCR Type Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) 600 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 150 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 3 V
Current - On State (It (AV)) (Max) 200 A
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.75 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-209AB (TO-93)
Voltage - Off State 1.2 kV
Series -
Package / Case TO-209AB, TO-93-4, Stud
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package Bulk
Base Product Number ST180
Current - On State (It (RMS)) (Max) 314 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 5000A, 5230A