Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-UFB250FA60
封装:
SOT-227
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 600V 168A SOT227
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$21.907
$21.907
10
$20.2065
$202.065
100
$17.25485
$1725.485
500
$15.665538
$7832.769
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 166 ns |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-227 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-227-4, miniBLOC |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.19 V @ 100 A |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 168A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | UFB250 |