VS-VSKDS400/045
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VS-VSKDS400/045
封装:
ADD-A-PAK®
描述:
DIODE SCHOTTKY 45V 100A ADDAPAK
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package ADD-A-PAK®
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 mA @ 45 V
Series -
Package / Case ADD-A-PAK (3)
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 670 mV @ 200 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C