VSA24-12S0R6
Kaga Electronics USA
型号:
VSA24-12S0R6
描述:
DC DC CONVERTER 12V 6.5W
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 1.00" L x 0.28" W x 0.94" H (25.4mm x 7.0mm x 24.0mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Current - Output (Max) 550mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series VSA (5W)
Power (Watts) 6.5 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 5-SIP Module
Efficiency 88%