VSD-50A-24
CUI Inc.
型号:
VSD-50A-24
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC/DC CONVERTER 24V 50W
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Applications -
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 6.26" L x 3.82" W x 1.50" H (159.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9.2V
Series VSD-50 (50W)
Power (Watts) 50W
Type Enclosed
Efficiency 76%