VSKJ320-12
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VSKJ320-12
封装:
MAGN-A-PAK®
描述:
DIODE MODULE 1.2KV 320A MAGNAPAK
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package MAGN-A-PAK®
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 mA @ 1200 V
Series -
Package / Case 3-MAGN-A-PAK™
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Anode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 320A