VSKM-S10-15U
CUI Inc.
型号:
VSKM-S10-15U
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 15V 10W
用户指南
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 700mA
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 78%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus, EN, IEC
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.10" L x 1.12" W x 0.75" H (53.3mm x 28.5mm x 19.5mm)
Weight 0.117 lb (53.07 g)
Number of Outputs 1
Series VSKM-S10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Enclosed
Standard Number 60601-1
Load Regulation ±1%