首页 / 单二极管 / VSKY05201006-G4-08
minImg
VSKY05201006-G4-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VSKY05201006-G4-08
封装:
CLP1006-2L
描述:
DIODE SCHOT 20V 500MA CLP1006-2L
库存 : 52519
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 150pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package CLP1006-2L
Current - Reverse Leakage @ Vr 75 µA @ 20 V
Series -
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 430 mV @ 500 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 500mA
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)