VSUU-120-T510A
CUI Inc.
型号:
VSUU-120-T510A
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 5V +/-10V 120W
用户指南
Product Status Not For New Designs
Efficiency 80%
Mfr CUI Inc.
Features DC Input Capable, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 260 VAC, 130 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 10V
Voltage - Output 3 -10V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 6 A
Series VSUU-120-T (120W)
Current - Output 1 15 A
Power (Watts) 120W
Type Open Frame
Current - Output 3 1 A