Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VT6045CBP-M3/4W
封装:
TO-220-3
批次:
-
描述:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.831
$2.831
10
$2.5384
$25.384
100
$2.079835
$207.9835
500
$1.770515
$885.2575
1000
$1.49321
$1493.21
2000
$1.41855
$2837.1
5000
$1.365226
$6826.13
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 3 mA @ 45 V |
| Series | TMBS® |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 640 mV @ 30 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30A |
| Operating Temperature - Junction | 200°C (Max) |
| Base Product Number | VT6045 |