首页 / 直流转换器 / VTM48EF120T025A0R
minImg
VTM48EF120T025A0R
Vicor Corporation
型号:
VTM48EF120T025A0R
描述:
DC DC CONVERTER 12V 300W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 55V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 26V
Series VI Chip® VTM®
Power (Watts) 300 W
Type Voltage Transformation Module
Package / Case Module
Efficiency 96%