VUO34-16NO1
IXYS
型号:
VUO34-16NO1
品牌:
IXYS
封装:
V1-A
描述:
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 36A V1-A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Peak Reverse (Max) 1.6 kV
Diode Type Three Phase
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package V1-A
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1600 V
Series -
Package / Case V1-A
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.13 V @ 50 A
Mfr IXYS
Package Box
Current - Average Rectified (Io) 36 A