首页 / 直流转换器 / VWRAS1-D48-D12-SIP
minImg
VWRAS1-D48-D12-SIP
CUI Inc.
型号:
VWRAS1-D48-D12-SIP
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series VWRAS1-SIP (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 78%