VX20170C-M3/P
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
VX20170C-M3/P
封装:
TO-220AB
描述:
20A,170V,TRENCH SCHOTTKY RECT.
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 170 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 840 mV @ 10 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 170 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C