首页 / 陶瓷电容器 / VY1222M47Y5UG6TV0
minImg
VY1222M47Y5UG6TV0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
VY1222M47Y5UG6TV0
描述:
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 760VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series VY1
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 pF