首页 / 陶瓷电容器 / VY2101K29Y5SG63V7
minImg
VY2101K29Y5SG63V7
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
VY2101K29Y5SG63V7
描述:
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5S
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series VY2
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 pF