首页 / 陶瓷电容器 / VY2472M49Y5US63V5
minImg
VY2472M49Y5US63V5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
VY2472M49Y5US63V5
描述:
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5U (E)
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series VY2
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 pF