W3180-2PG-P-318
Conxall/Switchcraft
型号:
W3180-2PG-P-318
描述:
MULTI-CON-X INSTA-CLICK CABLE EN
用户指南
Cable Opening 0.180" ~ 0.200" (4.57mm ~ 5.08mm)
Backshell Material, Plating Thermoplastic
Insert Material Thermoplastic
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600VAC/DC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) Varies by Wire Gauge
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 HB
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert -
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr Conxall/Switchcraft
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, UV Resistant
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 85°C