W78E051B40FL
Nuvoton Technology Corporation
型号:
W78E051B40FL
描述:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44QFP
用户指南
Core Processor 8051
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 40MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 36
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type External
EEPROM Size -
Series W78
Package / Case 44-BQFP
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, UART/USART
Program Memory Size 4KB (4K x 8)
Package Tray
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V