WAF300-48S24W
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
WAF300-48S24W
描述:
DC/DC CONVERTER 24V 300W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications Industrial, ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.00" L x 4.01" W x 1.52" H (152.4mm x 101.9mm x 38.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 12.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series WAF300W (300W)
Power (Watts) 300W
Type Enclosed
Efficiency 92%