首页 / 焊料 / WBNCSAC31-4OZ
minImg
WBNCSAC31-4OZ
SRA Soldering Products
型号:
WBNCSAC31-4OZ
描述:
LEAD FREE NO-CLEAN FLUX CORE SIL
用户指南
Composition Sn96.5Ag3Cu0.5 (96.5/3/0.5)
Storage/Refrigeration Temperature -
Form Spool, 4 oz (113.40g)
Process Lead Free
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG, 21 SWG
Flux Type No-Clean
Series -
Type Wire Solder
Shelf Life Start -
Mfr SRA Soldering Products
Package Spool
Shelf Life -
Melting Point 430°F (221°C)
Diameter 0.031" (0.79mm)