WCI2012CPR68JDG
INPAQ Technology Co., Ltd
型号:
WCI2012CPR68JDG
封装:
0805
描述:
CHIP IND 2012,680NH,J,23Q,0.19A,
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 23 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Series WCI2012CP
Inductance 680 nH
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 188MHz