WCI2520CP68NGDG
INPAQ Technology Co., Ltd
型号:
WCI2520CP68NGDG
封装:
1008
描述:
CHIP IND 2520,68NH,G,65Q,1.0A,2K
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 65 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Series WCI2520CP
Inductance 68 nH
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.3GHz