首页 / 固定电感器 / WCLA2012V1-470-R
minImg
WCLA2012V1-470-R
Eaton - Electronics Division
型号:
WCLA2012V1-470-R
封装:
0805
描述:
FIXED IND 47NH 500MA 310MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 55 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 310mOhm Max
Series WCLA2012V1
Inductance 47 nH
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.65GHz