首页 / 固定电感器 / WCLA2520V1-1R0-R
minImg
WCLA2520V1-1R0-R
Eaton - Electronics Division
型号:
WCLA2520V1-1R0-R
封装:
1008
描述:
CHIP IND 1.0UH 1.01A SMT 2 PAD
库存 : 1990
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 12 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Series WCLA2520V1
Inductance 1 µH
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 345MHz