WK73R1JTTD244J
KOA Speer Electronics, Inc.
型号:
WK73R1JTTD244J
描述:
RES 240K OHM 5% 1/2W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
Resistance 240 kOhms
Series WK73R
Power (Watts) 0.5W, 1/2W