WKO221MCPTCRKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
WKO221MCPTCRKR
描述:
CAP CER 220PF 440VAC Y5T RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient Y5T
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series WKO
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 pF