首页 / 固定电感器 / WLCM0603TGJ27NTB
minImg
WLCM0603TGJ27NTB
Walsin Technology Corporation
型号:
WLCM0603TGJ27NTB
封装:
0201
描述:
INDUCTOR FIXED 27NH 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 9 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Series CM
Inductance 27 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.8GHz