首页 / 固定电感器 / WLCW2012Z0JR60PB
minImg
WLCW2012Z0JR60PB
Walsin Technology Corporation
型号:
WLCW2012Z0JR60PB
封装:
0805
描述:
INDUCTOR WIRE WOUND 600NH 0805
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 23 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Series CW
Inductance 600 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 260MHz