首页 / 固定电感器 / WLFI1608Z0MR27TB
minImg
WLFI1608Z0MR27TB
Walsin Technology Corporation
型号:
WLFI1608Z0MR27TB
封装:
0603
描述:
INDUCTOR FIXED 0.27UH 0603
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Series FI
Inductance 270 nH
Type -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 136MHz