首页 / 固定电感器 / WLFI2012Z0MR68PB
minImg
WLFI2012Z0MR68PB
Walsin Technology Corporation
型号:
WLFI2012Z0MR68PB
封装:
0805
描述:
INDUCTOR FIXED 0.68UH 0805
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 25 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Series FI
Inductance 680 nH
Type -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 105MHz