首页 / 固定电感器 / WLFW2012Z0KR68PB
minImg
WLFW2012Z0KR68PB
Walsin Technology Corporation
型号:
WLFW2012Z0KR68PB
封装:
0805
描述:
INDUCTOR WIRE WOUND 0.68UH 0805
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 590 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.075" W (2.29mm x 1.91mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max
Series FW
Inductance 680 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 400MHz