首页 / 固定电感器 / WLFW2520Z0J8R2PB
minImg
WLFW2520Z0J8R2PB
Walsin Technology Corporation
型号:
WLFW2520Z0J8R2PB
封装:
1008
描述:
INDUCTOR WIRE WOUND 8.2UH 1008
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 23 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 330 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.107" L x 0.102" W (2.72mm x 2.59mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.65Ohm Max
Series FW
Inductance 8.2 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 65MHz