首页 / 固定电感器 / WLPH252010M1R0PS
minImg
WLPH252010M1R0PS
Walsin Technology Corporation
型号:
WLPH252010M1R0PS
封装:
1008
描述:
POWER CHOKE MOLDED 1.0UH 4.4A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Series PH
Inductance 1 µH