首页 / 固定电感器 / WLPM545230M1R2LC
minImg
WLPM545230M1R2LC
Walsin Technology Corporation
型号:
WLPM545230M1R2LC
描述:
POWER CHOKE MOLDED 1.2UH 11.0A
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 11A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 16mOhm Max
Series PM
Inductance 1.2 µH