WMC2P22K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
WMC2P22K-F
描述:
CAP FILM 0.22UF 10% 200VDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.382" Dia x 1.217" L (9.70mm x 30.90mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series WMC
Voltage Rating - DC 200V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.22 µF