Kingbright
型号:
WP710A10LSYDK
品牌:
封装:
T-1 (3mm)
批次:
-
描述:
3MM LOW CURRENT YELLOW LED
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Wavelength - Dominant | 590nm |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 50° |
| Color | Yellow |
| Current - Test | 2mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 2.90mm Dia |
| Millicandela Rating | 50mcd |
| Height (Max) | 5.90mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | T-1 (3mm) |
| Series | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Package / Case | Radial |
| Mfr | Kingbright |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.85V |
| Lens Color | Yellow |
| Package | Bulk |
| Wavelength - Peak | 590nm |
| Lens Size | 2.80mm Dia |