WPN201610H2R2MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
型号:
WPN201610H2R2MT
封装:
0806
描述:
FIXED IND 2.2UH 1.45A 170MOHM SM
库存 : 1985
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.15A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.45 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Series WPN
Inductance 2.2 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 39MHz