首页 / 固定电感器 / WQCW1005Z0G82NTB
minImg
WQCW1005Z0G82NTB
Walsin Technology Corporation
型号:
WQCW1005Z0G82NTB
封装:
0402
描述:
INDUCTOR WIRE WOUND 82.0NH 0402
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 20 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.55Ohm Max
Series CW
Inductance 82 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.26GHz