首页 / 固定电感器 / WQCW1608Z0J1N8PB
minImg
WQCW1608Z0J1N8PB
Walsin Technology Corporation
型号:
WQCW1608Z0J1N8PB
封装:
0603
描述:
INDUCTOR WIRE WOUND 1.8NH 0603
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 16 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Series CW
Inductance 1.8 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 12.5GHz