首页 / 固定电感器 / WQCW2520Z0J82NPB
minImg
WQCW2520Z0J82NPB
Walsin Technology Corporation
型号:
WQCW2520Z0J82NPB
封装:
1008
描述:
INDUCTOR WIRE WOUND 82NH 1008
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 60 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Series CW
Inductance 82 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1GHz